Simon Llewellynin We are the Champions -esitys

Inarin kulttuuritoimi
22.7.2023 13.00 - 13.30
Saamelaiskulttuurikeskus Sajos
Menesjärventie 2A, 99870 Inari
Liput 10 €, alle kouluikäiset lapset 5 €. Pallotyöpajaan osallistuminen max 20 lasta per työpaja (+7v. lapset). Ilmoittautumiset ohjattuun freestyle-jalkapallotyöpajaan whatsappilla nroon 0407767546 21.7. klo 12 mennessä!

Yhteistyössä tapahtumaa tukemassa Inergia Oy

Simon_Llewellyn_clean postcard.jpg

Simon Llewellyn saapuu Inariviikoilla Saamelaiskulttuurikeskus Sajokseen kahden esityksen ja kaikille avoimen työpajan voimalla lauantaina 22.7.2023!

Simon Llewellynin We are the champions- esitys muovaa minkä tahansa ympäristön omaksi vaudevillesirkuksekseen.
Hämmästyttävien taitojen kavalkadi huipentuu Simonin  maailmankuuluun jalkapallojongleerausnumeroon, joka on tasapainon, pyörittelyn ja uskomattoman tarkkuuden juhlaa.

Liity siis yleisöön, laula mukana, heiluta käsiäsi ja halaa lähintä joukkuekaveriasi!

Mikäli kaikki onnistuu hyvin, on luvassa mitalien ja palkintojen jako. Joka tapauksessa, niin tai näin, konfetin määrä on vakio ja yleisöllä on taatusti mahdollisuus nousta tämän esityksen sankariksi.

Sirkustaiteilija Simon Llewellyn on esiintynyt yli 25 vuoden ajan yli 20 maassa erilaisille yleisöille aina Walesin prinssistä ja  Keski-Euroopan kabareeyleisöistä jordanialaisten pakolaisleirien lapsiin mottonaan "No venue too small, no audience too big" eli "Ei tilaa liian pientä, ei yleisöä liian isoa". 

Saavu ihmettelemään vaikka puolen suvun kanssa kaikenikäisille mukavaa ja laadukasta sirkusta ja osallistu myös freestylejalkapallotyöpajaan!

Haluatko parantaa pallonkäsittelytaitojasi tai tehdä vaikutuksen kavereihin?
Freestylejalkapallopajat ovat sinulle!
Jokainen temppu on jaettu hauskoihin ja yksinkertaisiin vaiheisiin ja vaikeusaste mukautuu osallistujien mukaan aina aloittelijoista alan harrastajiin.

Kenelle? Ihanteellinen koululaisille, sallittu myös aikuisille!

Kannattaa vilkaista myös pieni esittely freestylejalkapallotyöpajoista
: https://www.simonllewellyncircus.com/about-8

Freestylejalkapallo työpaja klo 14:

  • Simon tuo mukanaan työpajassa tarvittavat välineet
  • työpajan alaikäraja on 7 v
  • osallistujien maksimimäärä on 20 henkilöä.
  • työpajan kesto on n. 45 min
  • ilmoittautumiset kulttuurisihteerille ennakkoon 21.7.2023 klo 12 mennessä!

Simon Llewellyn _5 football juggle with audience.jpg